Pasen in Groningen

Op deze pagina willen wij een overzicht geven van de verschillende kerkdiensten op en rond Pasen in de stad Groningen en omgeving.

Met dit overzicht willen we zowel vaste kerkgangers als mensen die minder regelmatig, of zelfs helemaal niet, naar de kerk gaan, de mogelijkheid bieden om hierbij aanwezig te zijn. Wees welkom in onze gebouwen en gemeenschappen!

Voor vragen en verdere informatie verwijzen we u graag naar de websites van de individuele kerken en kerkgemeenschappen. De namen van de kerken en gemeenschappen in de lijst hieronder zijn linkjes naar de individuele websites.

Salvator Mariaparochie Groningen-Helpman
Hoofdingang: Hora Siccamasingel 202, Groningen

 

 

Baptistengemeente
Korreweg 47, Groningen

 

 

Christelijk Gereformeerde Kerk in Groningen
Jeruzalemkerk: W. A. Scholtenstraat 25-27, Groningen
Maranathakerk: Van Lenneplaan 97, Groningen
De Hoeksteen: P. Wieringaweg 2, Harenem>

 

PKN Wijkgemeente Damsterboord
Noorddijkerweg 14/16, Groningen

 

De Ark (PKN)
Haydnlaan 46, Groningen

 

De Fontein (PKN)
Eikenlaan 255, Groningen

 

Witte Donderdag   19.30 uur      ds. Marga Baas en mw. Joke van Beveren, m.m.v. de Cantorij van De Fontein

Goede Vrijdag        19.30 uur         ,,                                ,,

Paaswake                21.30 uur        ,,                               ,,                         m.m.v. de Cantorij van De Fontein

Paasmorgen           09.30 uur         ,,                               ,,

PKN Wijkgemeente De Bron
Bentismaheerd 1A, Groningen

 

Evangelische Gemeente De Rank
Paterswoldseweg 123, Groningen

 

Russisch Orthodoxe Kerk
Ganzevoortsingel 2, Groningen

 

Hervormde Gemeente Dorkwerd
Hoogeweg 2, Groningen

 

Helperkerk
Coendersweg 58, Groningen

 

Protestantse Gemeente te Hoogkerk
De Olle Kerk: Hoendiep 210, Groningen
Elim: Barkstraat 5, Groningen

 

Immanuelkerk
Overwinningsplein 1, Groningen

 

 

GSP – Studentenplatform

 

Martinikerk
Martinikerkhof 3, Groningen

 

Noordelijk Heilsleger
Bieslookstraat 31-1, Groningen

 

Remonstrantse gemeente
Coehoornsingel 14, Groningen

Palmzondag 9 april, 10:00 uur –  Ds. Perla Akerboom- Roelofs

Lutherse Kerk: dienst samen met doopsgezinde en remonstrantse gemeente

Muziekdienst met medewerking van twee jongenssopranen van het Jongenskoor Hoogezand met pianobegeleiding door Johanan Havinga

 

Witte Donderdag 13 april, 19:30 uur – Ds. Lieuwe Giethoorn en ds. Lense Lijzen

Lutherse Kerk: dienst samen met de remonstrantse gemeente.  Viering van het Heilig Avondmaal

 

Goede Vrijdag 14 april, 19:30 uur – Ds. Jacob Kikkert, ds. Lense Lijzen en ds. Renze Yetsenga

Remonstrantse kerk: dienst samen met doopsgezinde en lutherse gemeente

 

Doopsgezinde kerk
Oude Boteringestraat 33, Groningen

Palmzondag 9 april, 10:00 uur –  Ds. Perla Akerboom- Roelofs

Lutherse Kerk: dienst samen met doopsgezinde en remonstrantse gemeente

Muziekdienst met medewerking van twee jongenssopranen van het Jongenskoor Hoogezand met pianobegeleiding door Johanan Havinga

 

Goede Vrijdag 14 april, 19:30 uur – Ds. Jacob Kikkert, ds. Lense Lijzen en ds. Renze Yetsenga

Remonstrantse kerk: dienst samen met doopsgezinde en lutherse gemeente

 

Paaszondag 16 april, 10:30 uur  – ds. Lense Lijzen, dienst

 

Evangelisch Lutherse Gemeente
Haddingestraat 23, Groningen

Palmzondag 9 april, 10:00 uur –  Ds. Perla Akerboom- Roelofs

Lutherse Kerk: dienst samen met doopsgezinde en remonstrantse gemeente

Muziekdienst met medewerking van twee jongenssopranen van het Jongenskoor Hoogezand met pianobegeleiding door Johanan Havinga

 

Witte Donderdag 13 april, 19:30 uur – Ds. Lieuwe Giethoorn en ds. Lense Lijzen

Lutherse Kerk: dienst samen met de remonstrantse gemeente.  Viering van het Heilig Avondmaal

 

Goede Vrijdag 14 april, 19:30 uur – Ds. Jacob Kikkert, ds. Lense Lijzen en ds. Renze Yetsenga

Remonstrantse kerk: dienst samen met doopsgezinde en lutherse gemeente

 

Paaszondag 16 april, 10:00 uur in de   Lutherse kerk – ds. Renze Yetsenga, dienst met medewerking van de cantorij

 

 

Nieuwe Kerk
Nieuwe Kerkhof 1, Groningen

Donderdag 13 april – Witte Donderdag

19.30 uur in de Martinikerk: ds. Matty Metzlar m.m.v. Cantores Sancti

 

Vrijdag 14 april – Goede Vrijdag

19.30 uur in de Nieuwe Kerk: ds. Evert Jan Veldman m.m.v. Cantorij van de Nieuwe Kerk

 

Zaterdag 15 april – Kinderpaasnacht

19.00 – 19.45 uur in de Nieuwe Kerk

 

Zaterdag 22 april – Stille Zaterdag

22.00 uur in de Nieuwe Kerk ds. Evert Jan Veldman m.m.v. Stef Tuinstra (Orgel)

23.00 uur in de Martinikerk: ds. Tiemo Meijlink m.m.v. koor van Ton Tromp

 

Zondag 23 april – Paasmorgen

9.30 uur in de Nieuwe Kerk: ds. Evert Jan Veldman m.m.v. Cantorij van de Nieuwe Kerk

 

 

 

Rooms-Katholieke St. Martinusparochie
Radesingel 2, Groningen

 

Oud-Katholieke St. Martinusparochie
Witte de Withstraat 2, Groningen

 

Grace Anglican Church
Witte de Withstraat 2, Groningen